Gemlik Emlak GemlikEmlak
.
26.5.2019


Emlak Tipi
Mevkii
Emlak Türü   | Detaylı Ara
 • İlan No'ya Göre Arama
 İlan No: #
 
Franchising nedir?
Franchising bir ürün veya hizmetin, imtiyaz hakkına sahip tarafın belirli bir süre, koşul ve sınırları kapsayan anlaşma ile, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli bilgi ve destek
( know-how ) sağlayarak, bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistemini ve markasını kullandırmasıdır.

Master Franchise
Bir Franchisor firmanın, bir ülke ya da belli bir bölge için, bir başka kişi ya da firmaya, kendisi adına franchise verme yetkisini tanımasıdır. Franchisor firma kendi ülkesi dışındaki ülkelerde tek tek franchise vermek yerine, o ülke için bir master lisansör bulur ve o ülke içinde franchise verme yetkisini devreder. Bu yetkiyi içeren sözleşmeler, Master Lisans bazen yalnız bir ülkeyi değil, birkaç ülkeyi kapsayabilir.

Franchisor
Sistemin ve markanın haklarına sahip olan ve franchise anlaşması ile bu hakları üçüncü şahıslara kullandıran kişi/kuruluştur.

Franchisee
Sistemin ve markanın belli bir satış- hizmet noktası ve/veya bölgesi için haklarını anlaşma ile alarak uygulayan bağımsız yatırımcıdır.

Franchise Kullanım Bedeli
Franchisee'nin, işletme süresince sistemi ve markayı kullanması karşılığında periyodik olarak franchisor'a ödediği, sabit veya hasılata göre belirlenen bedeldir.

Franchise Giriş Bedeli
Franchise alanın sisteme girmek için franchisor'a ödediği başlangıç bedelidir.Franchise Sistemi İletişim Formu
Ad Soyad
E-Posta
Konu
Mesaj
 

 

Gemlik.Com.Tr Gemlik Emlak Rehberi
  Copyright Gemlik.Com.tr Emlak. Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Techno Pc